2396950000000000$

Czy to dużo, czy mało pieniędzy? Podobno tyle wytworzyli ludzie przez cały swój pobyt na Ziemi. Wytworzyli, wymyślili, wyspekulowali – whatever.

Wydaje się, że mało. Jak to, ludzie, tylko tyle?! Wszystkie budynki, cuda techniki, wahadłowce latające w kosmos, tysiące lat zbrojeń, jedzenia itp.

Na jedną (żyjącą) osobę wypadałoby jakieś 30mln$. Oczywiście gdyby taki podział miał jakikolwiek, najmniejszy choćby sens. Bo nie ma. Nie ma możliwości, żeby nagle 7 miliardów ludzi zdecydowało „Stop! Nie rozwijamy się dalej, zatrzymujemy się, spieniężamy wszystko i wreszcie korzystamy”.

Drugi powód, dla którego takiej możliwości nie ma – te pieniądze nie istnieją. Nie ma żadnych dolarów, za które nie można kupić żadnych BigMaców. Wszyscy żyjemy w wielkim ekonomicznym kłamstwie, z którego nie ma realnej ucieczki.

Więc cieszmy się, bo każdy z nas przez 200 tysięcy lat trwania homo sapiens sapiens zarobił po 30 milionów zielonych, z których nie może wydać nawet jednego dolara. Bo każdy z nich jest inwestowany w robienie dalszych.

Większego absurdu w sześć minut chyba nie się napisać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: